воскресенье, 28 сентября 2014 г.

Вопросы на Минфине-10: никому не рано и никогда не поздно.

Минфин

На сайті Мінфін існує рубрика "Питання експертам". Тут можна задавати питання, пов'язані з недержавним пенсійним забезпеченням, на які я намагаюся відповідати. Нижче - два з них. 


Мені 22 роки, я безробітний, але стабільний дохід у розмірі 3000 гривень маю. Хотів би почати, цілеспрямовано відкладати невелику суму, на старість, оскільки державна пенсія мені, судячи з усього, не світить. Не могли б ви підказати, в які НПФ краще звернутись, я живу в Кривому Розі. 


Недавно майже з таким же питанням до мене звернувся Станіслав з Дніпропетровська. Спеціально для нього, я написав кілька матеріалів під загальним заголовком «Як вибрати НПФ»? 

Як вибрати НПФ-5? Головне питання. 
Як вибрати НПФ-4? Трійця. 
Як вибрати НПФ-3? Стратегії. 
Як вибрати НПФ-2? Визначення терпимості до ризику. 
Як вибрати НПФ-1? Терпимість до ризику. 

В них викладені загальні принципи, керуючись якими, зможете визначитися і ви. Матеріали розташовані на сайті «Пенсійний капітал», де є й інші статті на подібні теми. 

Станіслав свій вибір зробив; він не зовсім звичайний, але досить цікавий: це відразу три НПФ з різною інвестиційною стратегією. Якщо захочете з ним поспілкуватися, я запитаю дозволу дати його телефон. 

Коли приймете рішення, оформити контракт я вам допоможу. 


Мені зараз 50 років, я хочу до 60 рокам зібрати певний капітал, що ви можете запропонувати? 


Я тут не пропоную, Валентина, а відповідаю на питання, тому вам не варто чекати універсальної поради, поки не сформулюєте чітке питання. Первинні дані для цього питання - ваші фінансовий стан, терпимість до ризику, горизонт інвестування. 


В 50 років, учасники НПФ вже можуть отримувати свої перші пенсійні виплати, але для того, щоб розмір цих виплат виявився суттєвим, починати робити пенсійні внески треба завчасно. Виграє навіть не той, хто вносить більше, а той, хто починає раніше.



На сайте  Минфин  существует рубрика "Вопросы экспертам". Здесь можно задавать вопросы, связанные с негосударственным пенсионным обеспечением, на которые я стараюсь отвечать. Ниже - два из них.


Мне 22 года, я безработный, но стабильный доход в размере 3000 гривен имею. Хотел бы начать, целенаправленно откладывать небольшую сумму, на старость, так как государственной пенсии, мне судя по всему не светит, не могли бы вы подсказать, в какие нпф лучше обратится, я живу в Кривом Роге.


Недавно почти с таким же вопросом ко мне обратился Станислав из Днепропетровска. Специально для него, я написал несколько материалов под общим заголовком «Как выбрать НПФ»?


Как выбрать НПФ-5? Главный вопрос.   

Как выбрать НПФ-4? Троица.       

Как выбрать НПФ-3? Стратегии.                               

Как выбрать НПФ-2? Определение терпимости к риску.  

Как выбрать НПФ-1? Терпимость к риску.  


В них изложены общие принципы, руководствуясь которыми, сможете определиться и вы. Материалы расположены на сайте «Пенсионный капитал», где есть и другие статьи на подобные темы.

Станислав свой выбор сделал; он не совсем обычен, но достаточно интересен: это сразу три НПФ с разной инвестиционной стратегией. Если захотите с ним пообщаться, я спрошу разрешения дать его телефон.

Когда примете решение, оформить контракт я вам помогу.


Мне сейчас 50 лет, я хочу к 60 годам собрать некоторый капитал, что вы можете предложить?


Я здесь не предлагаю, Валентина, а отвечаю на вопросы, поэтому вам не стоит ждать универсального совета, пока не сформулируете четкий вопрос. Первичные данные для этого вопроса — ваши финансовое состояние, терпимость к риску, горизонт инвестирования. 

В 50 лет, участники НПФ уже могут получать свои первые пенсионные выплаты, но для того, чтобы размер этих выплат оказался существенным, начинать делать пенсионные взносы надо загодя. Выигрывает даже не тот, кто вносит больше, а тот, кто начинает раньше. 











Комментариев нет: