Прибутковість НПФ вираховується окремим способом. Активи фонду (нерухомість, включно) повинна оцінюватися виключно незалежними оцінювачами. Є міжнародні стандарти бухгалтерського обліку, які визначають підходи до оцінки інвестиційних інструментів. Основа - ринкова (справедлива, біржова) вартість. За умов відсутності активного ринку - незалежні оцінювачі. Потім, одержана сума поділяється на кількість одиниць пенсійніх активів (ОПА). Будь-який наш пенсійний внесок ділиться на вартість ОПА на той день, і на наш рахунок вноситься ця кількість ОПА. Надалі. вона вже не змінюється, зате змінюється (зростає найчастіше) вартість ОПА. В інших інвестиційних інструментах (наприклад, банківських депозитах), ми називаємо складним відсотком. Це - найбільш справедливий спосіб вичислення зростання (зміни) особистих активів.
Прибутковість, звичайно. має значення, але - не надмірне: більш важливі термін внесків і їх розмір. Я порахував, що збільшення вдвічи терміну внесків, призводить до зростання результату у 3,5 разів, те ж саме зі збільшенням розміру внесків - у 2 разі, а у випадку прибутковості, - лише у 1,2 рази.
Дійсно, у порівнянні з прибутковістю 2016 рока, у 2017 році цифри впали, але в пенсійний калькулятор, з урахуванням податкової пільги (9% чи 18%), ми сміливо можемо ставити прибутковість на рівні (плюс/мінус), 30%.
І ще один цікавий факт для майбутніх пенсіонерів. Дуже часто буває, що доягнувшись 50-річного віку, нові пенсіонери вибирають одноразову пенсіну виплату. Зрузуміти їх не важко, бо бачуть перед собою невизначене майбутнє. Але, вибравши пенсію на термін 10 років (мінімум), вони одержали би в 1.6 разів більше, а на 20 років, більше і 2,9 разів. поки йдуть щомісячні пенсійні виплати, решта продовжують зростати.
А тепер. - ркзультати:
|
Комментариев нет:
Отправить комментарий