четверг, 22 февраля 2018 г.

Питання 177. Чому «гуляє» прибутковість НПФ?


Картинки по запросу Чому міняється прибутковість НПФ?

Открыл в декабре пенсионный контракт с Социальным стандартом.
Второй месяц моему там контракту. По начало доход рос, по чуть-чуть. Был Інвестиційний дохід где-то 20 грн. Последнюю неделю начал падать, сегодня захожу и вижу: Дохідність за останні 365 днів: -66.18% и моя внесенная 1000 грн превратилась в: Інвестиційний дохід: -682.60 грн.
Для меня это неожиданность такой поворот, такой вот минус. Можно узнать что к этому привело и как быть?
Спасибо
.

Фінансова громада українців обмежується банківськими послугами (депозити/кредити). Тому, ми впевнені, що будь-які наші власні інвестиції повинні постійно зростати, але фінансовий світ набагато ширше наших недолугих уявлень про гроші.
Чому, вже неодноразова, я пишу, що НПФ – це найкращий інвестиційний інструмент в Україні? Тому, що НПФ має особливий (і унікальний для України) доволі складний механізм збереження і примноження наших коштів, але ми все одне  підходимо до нього мірками банку. Детальніше розповім, коли отримаю конкретні розумні питання.
Чи можна поринути в НПФ з заплющеними очима, як то кажуть, «не знаючи броду»? Можна, але тоді зявляються подібні вашому питання. Це не страшно, - я готовий написати ще раз, але, - краще «до», ніж не «після» (аби «не пізно»).
НПФ, в особі компанії з управління активами (КУА, в вашому випадку, – КИНТО), збирає разом пенсійні внески і за наглядом держави (НКЦПФР) інветує в активи, що, на думку фінансових аналітиків, повинні збільшити свою вартість і дати учасникам прибуток. Це вже кардинально відрізняється від діяльности банків, але ще не все: далі до справи долучаються  інвестиційні стратегії.
Помірна стратегія орієнтується на активи, що зростають короткотерміново (на протязі 1-1,5 років). Вона викликає у учасника НПФ уявлення, що його гроші зростають помаленьку, але постійно (майже, як у банку). До такого НПФ, нові учасники йдуть охоче, бо їм спокій важливіший від прибутку. І навіть за таких умов, НПФ заробляє більше, ніж інші подібні пенсійні продукти від банку і СКЖ.

Активна стратегія серед КУА НПФ, трапляється не часто, але ваші КИНТО і Соціальний стандарт – саме такі. В певному сенсі, вони націлені не на швидку прихильність нових учасників; їхнє пілкування про пенсіонерів, що очікують на гарних цифр у рейтингах, а значних пенсійних виплат. Коли через 10-20-30 років почнеться масштабний вихід учасників на пенсію, активи цього НПФ зростуть (за його розрахунками) не на 15-20% нв рік, а вдвічи, втричі, вчетверо і так далі разів. Що стосується КИНТО, цей підхід він вже продемонстрував на перших інвестиційних фондах (ЗНКІФ) із серії «Сінергій». Однак, це питання – дискусійне, бо інші Синергії ще поки не мають таких яскравих успіхів.
Будь в якому разі, я рекомендую мати у власному портфелі, і Соц. Стандарт, і Династію чи ОТП пенсію або Соц. Перспективу.
Якщо вчитись далі, то можна вибирати момент входу в активний НПФ і змінювати розмір пенсійних внесків в залежності від поточної вартості одиниці пенсійних активів (ОПА). Але, - це вже більш-менш «вищий пілотаж», за котрий я писал ще років 10 тому.


Комментариев нет: